Učebnica - Deskriptívna a induktívna štatistika

obr statistika 192Vo vydavateľstve EDIS Žilinskej univerzity vychádza učebnica Deskriptívna a induktívna štatistika od autorov doc. RNDr. Lucia Švábová, PhD., Ing. Pavol Ďurana, PhD. a RNDr. Marek Ďurica, PhD., mimoriadny docent.

Učebnica je v prvom rade určená vysokoškolským študentom, ale aj širokej odbornej verejnosti a všetkým, ktorí majú záujem spoznať a porozumieť štatistike ľahko a zrozumiteľne. Vysvetľuje základné postupy deskriptívnej a induktívnej štatistiky prijateľnou a študentovi blízkou formou.  Jednotlivé kapitoly obsahujú teoretické vysvetlenia podstaty rozoberanej problematiky, na ktoré nadväzujú podrobne vyriešené vzorové príklady, a to vlastným výpočtom a pomocou tabuľkového procesora MS Excel. Za účelom precvičovania získaných vedomostí sú na konci každej kapitoly uvedené teoretické otázky a neriešené úlohy.

Učebnicu je možné kúpiť v predajniach vydavateľstva EDIS, prípadne online v e-shope.